Érmek és egyéni csúcsok Budapestről

Érmek és egyéni csúcsok Budapestről

Az atlétikai szerelmesei a hétvégén a közelgő országos bajnokságra történő felkészülési időszak utolsó versenyén, a Budapest Open-en szurkolhattak a versenyzőknek az Ikarus Atlétikai Pályán.

A Nyíregyházi Sportcentrum a szombaton és vasárnap megrendezésre került versenyre népes táborral érkezett. A fiatalok és felnőttek remekül helyt álltak a kétnapos viadalon. Bakosi Péter a magasugrók számában 2.17-el győzedelmeskedett az MTK két versenyzője: Jankovics Dániel (214 cm) és Deutsch Domonkos (199 cm) előtt.

A férfiak diszkoszvető számában Szikszai Róbert 60.89-el nyerte meg  a klasszikus számot.

  • Tizenketten indultunk és betették hozzánk a többpróbásokat is, így sokat kellett várnunk a 34 fokos melegben. A 60.89-es eredményem jó, bár az edzések alapján többet vártam magamtól. – mondta Szikszai Róbert.

A női diszkoszvetésben szintén nyíregyházi aranyérem született Kerekes Dóra (53.43) jóvoltából.

Az utánpótlás korosztályban egyéni és szezoncsúcsok is születtek. Bényei Petra a serdülők súlylökő számában a harmadik helyet vívta ki magának 10.43-as eredményével, ezzel pedig a szezonban a legjobb eredményét érte el.  A nyíregyházi atléta  nem állt meg egy bronzéremnél, még egyet sikerült begyűjtenie diszkoszvetésben (22.80)  is.

 A junioroknál Szalmási Tibor a 6kg-os súlylökésben 12.21-el lett bronzérmes.

  • A fiatalok versenyszámaiban sok egyéni kiváló eredmény született. A dobogóról épphogy lemaradt Szabó Hunor a serdülők 300 méteres számában. Ez nem az ő versenyszáma volt, Hunorra az igazi nagy feladat a serdülő országos bajnokságon vár szeptemberben, Tatabányán. Ez az utánpótlás korosztálynak egy nagyon jó felkészülési verseny volt. A felnőtteknél három aranyérmet nyertek az atlétáink. Bakosi Péter, magasugró egy év kihagyás után versenyzett. Bár nagyon izgult, de 2.17 centiméteres eredményével aranyérmes lett. Szikszai Róbert, diszkoszvetőnk az ezüstérmes olimpikon, Kővágó Zoltánt előzte meg. Kerekes Dóri  53,43 méteres eredményével hozta el az aranyérmet.  Összefoglalásképpen elmondható, hogy atlétáink eredményei a hétvégi  Budapest Open-en nagyon biztatóak. – nyilatkozta Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakág vezetője.

Az Nyíregyházi Sportcentrum atlétái augusztus 8-9-én a 125. Országos Bajnokságon vesznek részt.

Budapest Open és Budapest Bajnokság

2020.08.01. – 2020. 08.02.

Eredmények

Magasugrás                  1. Bakosi Péter 2.17

Diszkoszvetés               1. Szikszai Róbert  60.89

Női 400 méter              15. Garai Graciána  60.61

Női súlylökés                 5. Tucsa Veronika    12.35

Női diszkoszvetés        1. Kerekes  Dóra 53.43

                                8.Vass Anett 34.96

    Súlylökés (6kg) junior    3. Szalmási Tibor  12.21.

    Súlylökés (5kg) ifi           6. Bucsánszki Zsombor  14.23 7

                                        7.Czabán Áron 14.22

                                        10.Járosi Richárd 11.90

                                      11.Tamás Szabolcs Attila 11.85

                                      13.Kovács Roland 11.54

300 méter serdülő          4.  Szabó Hunor  Benedek  37.04

Súlylökés (4kg) serdülő  9. Takács Patrik   10.75

Diszkoszvetés (1kg)  serdülő     5. Rentkó Máté  46.61

                                            7.Takács Patrik   35.90

Leány súlylökés (3kg) serdülő  3. Bényei Petra  10.43

Leány diszkoszvetés serdülő  3. Bényei Petra 22.80

Edzők:

Kerekes László

Cserpák Róbert

Bakosi Béla

Széles Imre

Vas László

Fotó: Makó Éva, MTK