A nyíregyházi úszás az egyik legkomolyabb tradíciókkal rendelkező sportága a városnak. Szakosztályunk Szabó Tünde, Csabai Judit, Kovács Rita örökségét folytatva arra törekszik, hogy újabb nemzetközi szinten és olimpiákon is elismert versenyzőket neveljen.
A szakág életébe az edzések és a versenyek mellett természetesen olyan közösségépítő rendezvények is beletartoznak, mint például a kirándulások, a közös korcsolyázás vagy éppen a kerékpártúra. Emellett fontos szerepet szánunk a nyári szünidő ideje alatt szervezett sport- és élmény táborainkban, ahol az úszás is jelen van. Itt a foglalkozások mellett a gyerekek élményekben gazdag heteket tölthetnek el a teljesen új sportlétesítményekben.

Szakosztályunk működésében nagy segítséget jelent Nyíregyháza MJV Önkormányzatával való kiváló együttműködés, illetve a Nyíregyházi Sportcentrum vezetése. Segítségükkel minden csoportunknak napi szinten tudunk edzéslehetőséget biztosítani, illetve a szakosztályunk a tömeg- és szabadidősport mellett a MÚSZ versenyrendszerében szervezett versenyeken is részt tud venni.

Az edzések kor és tudás szerint öt csoportban zajlanak:

Versenyzőcsoportok:
– ifjúsági- felnőttkorosztály edzők: Kovács Rita, Urbin Tamás
– gyermek-serdülő – Kovács Rita, Horváth Bendegúz
– cápa korosztály – Kelemen Ottó
– delfin korosztály – Ónodi Gyula
– verseny előkészítő – Bökönyi-Furkó Eliza

Oktató csoportok:

– Kisvizes kezdő csoport: Tiszlavicz Mátyás
– mély vizes kezdő csoport: Vadász Lúcia

Az oktatásunk keretében minden hétköznap 16:30-17:45-ig ismerkedhetnek meg a legkisebbek az úszás alapjaival.

A nálunk sportoló úszók együtt edzhetnek jelenlegi válogatott, illetve legeredményesebb úszóinkkal:
Sztankovics Anna, Szurovcsják Ivett, Hatházi Dóra, Molnár Fruzsina, Csernyik Dániel, Lénárt Eszter

Edzőink

Urbin Tamás