Nyíregyházán a tollaslabda sportág közel ötven éves múltra tekint vissza. Kezdetektől az NYVSC sportegyesület keretein belül működött a 70-es évektől. A szakosztály számos felnőtt és utánpótlás magyar bajnokot, válogatott játékost nevelt ki és Harsági Andrea személyében olimpikonnal is büszkélkedhetett.

Hogy miért is javasoljuk ezt a sportágat mindenkinek? A tollaslabda hazánkban az utóbbi időben egyre szélesebb körben elterjedt, reményeink szerint már senkinek sem kell magyarázni, hogy nem keverendő össze az úgynevezett „strandtollassal”. Mivel ez a játék rendkívüli módon fejleszti a motoros képességeket, valamint kortól, nemtől és tudástól függetlenül mindenki számára élvezhető az alapok elsajátítását követően.

A szakosztályban két  edző dolgozik, Gönczi Andrea és Jakabné Keul Andrea.

A nyíregyházi tollaslabdázás új esélyt kapott azzal, hogy elkészült egy vadonatúj  tollaslabda csarnok az új Atlétikai Centrumban. Célunk a régi pártolókat, versenyzőket visszacsábítani és minél szélesebb körű utánpótlást kialakítani.

Szakágvezető, edző: Jakabné Keul Andrea

tel.: 06 30 447 69 94 email:keul.andrea@nyiregyhazisc.hu