Kosárlabda szakág

Sportágunk már a kezdetektől szerepel a Nyíregyházi Sportcentrum sport palettáján. A kosárlabda szakág az egyik legnépesebb szakága a Nyíregyházi Sportcentrumnak, mivel 8 csapatunkban 8 edző irányításával kb. 190 gyerek dolgozik. Nagy sikernek könyveljük el, hogy Akadémiánkat az MKOSZ idén is akkreditálta, és bekerültünk abba a körbe, amit a Szövetség szakmailag és anyagilag is kiemelten támogat.

Minden korosztályban mi adjuk az NB I-es csapat utánpótlását és számtalan volt és jelenlegi játékosunk bemutatkozott már a Magyar és a külföldi élvonalban egyaránt. Sikeres pályázatainknak és a város kiemelt támogatásának köszönhetően minden korosztályban el tudunk indulni akár több csapattal is az MKOSZ bajnokságaiban.

A megyei bajnokságokban is indulunk több csapattal emellett az Országos Bajnokságokban is számtalan sikereket értünk el. 2011-ben,2017-ben az U18-as csapatunk Országos Junior Bajnok, valamint 2013-ban és 2018-ban harmadik helyezett. Ezen felül 2016-ban a Kadett csapatunk Országos 2. helyezést ért el. Az idei szezonban is szeretnénk U16, U18 kiemelt bajnokságban szerepelni. A többi csapatunk  a regionális bajnokságban indul. Csapatainkból több korosztályos válogatott játékos került ki. Fazakes Csaba az U20-as, Sitku Márton pedig az U18-as válogatott tagjaként EB selejtezőt játszott. Mokánszki Máté a B33 U18 magyar válogatott keretének játékosa. 2018 nyarán második képző táborunkat rendeztük meg, több mint 40 gyerekekkel dolgoztunk együtt.

Céljaink között szerepel,  hogy ezt a tábort évről-évre minden nyáron megrendezzük. A Sportcentrum edzői és szakmai stábja folyamatosan azon dolgozik, hogy a gyerekek megfelelő színvonalú oktatásban részesüljenek, ennek is példája, hogy több tornatermet is felújíthattunk a sikeres TAO támogatásnak köszönhetően.

Szakágunk töretlenül fejlődik és folyamatosan várjuk a kosárlabda iránt érdeklődő fiúk jelentkezését csapatainkba.

Hajrá Sportcentrum! Hajrá kosárlabda!

Edzőink

Boczkó Ádám