KÖSZÖNTI ÖNT A NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM KOSÁRLABDA SZAKÁGA!

Sportágunk már a kezdetektől szerepel a Nyíregyházi Sportcentrum sport palettáján. A kosárlabda szakág az egyik legnépesebb szakága a Nyíregyházi Sportcentrumnak, mivel 11 csapatunkban 14 edző irányításával kb.220 gyerek dolgozik.

Minden korosztályban mi adjuk az NB I-es csapat utánpótlását. Általános iskola első osztályától U18-ig indítunk csapatokat országos és megyei bajnokságokban. Számtalan volt és jelenlegi játékosunk bemutatkozott már a hazai és a külföldi élvonalban egyaránt. Sikeres pályázatainknak és a város kiemelt támogatásának köszönhetően bizonyos korosztályokban akár több csapatot is ki tudunk állítani, így játéktudásukhoz mérten szerepeltetjük őket országos, megyei vagy regionális szinten.

Szakágunk fontosnak tartja a megyei bázis növelését, ennek eredményeként már több helyen jelen vagyunk Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyében (Záhony, Nagykálló) és azon dolgozunk, hogy bevonjunk újabb településeket a programunkba.

2011-ben,2017-ben az U18-as csapatunk Országos Junior Bajnok, valamint 2013-ban és 2018-ban harmadik helyezett. Ezen felül 2016-ban a Kadett csapatunk Országos 2. helyezést ért el.  Felnőtt csapatunk 2020/21-es szezontól ismét az élvonalban szerepel, így a kosárlabdázni vágyó fiatalok akár testközelből megtapasztalhatják milyen a legfelsőbb liga. Felnőtt csapatunk jelenlegi keretében 5 nyíregyházi nevelésű játékos kosárlabdázik.

2017 óta minden évben sikerrel rendezzük meg a nyári képző táborunkat, amelyen 2021-ben már közel 70 gyerek vett részt. A Sportcentrum edzői és szakmai stábja folyamatosan azon dolgozik, hogy a gyerekek megfelelő színvonalú oktatásban részesüljenek, ennek is példája, hogy több tornatermet is felújíthattunk a sikeres TAO támogatásnak köszönhetően.

Szakágunk töretlenül fejlődik és folyamatosan várjuk a kosárlabda iránt érdeklődő fiúk jelentkezését csapatainkba.

Hajrá Sportcentrum! Hajrá kosárlabda!

Edzőink

Szobi Dániel