Az atlétikáé a főszerep a hétvégén

Végre elérkezett az atléták által várt egyik nagy országos verseny! És innentől kezdve beindul az atlétikai gépezet.A hétvégén Budapesten az Ikarus Atlétikai Pálya ad otthont a Budapest Open és Budapest Bajnokságnak, majd a következő szombaton és vasárnap  már a jubileumi 125. országos bajnokságon találkoznak az ország legjobb atlétái, köztük  a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői: Helebrandt Máté, Nyisztor Petra, Bakosi Péter, Szikszai Róbert, Tucsa Veronika, Tóth Balázs, Pál Robin és Kerekes Dóra. Az események csúcspontja ezen a hétvégén a Budapest Open-Schulek Ágoston  Emlékverseny lesz, amellyel a volt sportági szövetség volt elnökére, kiváló atlétára és edzőre, Dr. Schulek Ágostonra emlékeznek.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben népes versenyző tábor indul a legjobb helyezésekért szombaton és vasárnap. Hosszú idő után először áll dobókörbe Szikszai Róbert, diszkoszvető, aki sérüléséből felépülve jó formában várja a versenyt. Kerekes Dóra, diszkoszvető az elmúlt hétvégén élete második legjobb eredményét dobta meg, célja, hogy egyéni csúcsát felülmúlja. A felnőtteknél még nagy reményekkel indul Tucsa  Veronika, súlylökő és Bakosi Péter, magasugró is. Az utánpótlás korú nyíregyházi atléták a felkészülési időszakban  kemény készültek, így ők is sikeres hétvége elé néznek.  

A versenyzők névsora:

 1. Takács Patrik
 2. Rentkó Máté
 3. Bényei Petra
 4. Szikszai Róbert
 5. Szalmási Tibor
 6. Kovács Roland
 7. Járosi Richárd
 8. Bucsánszki Zsombor
 9. Czabán Áron
 10. Tamás Szabolcs Attila
 11. Tucsa Veronika
 12. Kerekes Dóra
 13. Vass Anett
 14. Szabó Hunor Benedek
 15. Garai Graciána Csenge
 16. Bakosi Péter

Edzők:

 1. Kerekes László
 2. Cserpák Róbert
 3. Bakosi Béla
 4. Széles Imre
 5. Vas László