Az atlétikáé a főszerep a hétvégén

Végre elérkezett az atléták által várt egyik nagy országos verseny! És innentől kezdve beindul az atlétikai gépezet.A hétvégén Budapesten az Ikarus Atlétikai Pálya ad otthont a Budapest Open és Budapest Bajnokságnak, majd a következő szombaton és vasárnap  már a jubileumi 125. országos bajnokságon találkoznak az ország legjobb atlétái, köztük  a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői: Helebrandt Máté, Nyisztor Petra, Bakosi Péter, Szikszai Róbert, Tucsa Veronika, Tóth Balázs, Pál Robin és Kerekes Dóra. Az események csúcspontja ezen a hétvégén a Budapest Open-Schulek Ágoston  Emlékverseny lesz, amellyel a volt sportági szövetség volt elnökére, kiváló atlétára és edzőre, Dr. Schulek Ágostonra emlékeznek.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben népes versenyző tábor indul a legjobb helyezésekért szombaton és vasárnap. Hosszú idő után először áll dobókörbe Szikszai Róbert, diszkoszvető, aki sérüléséből felépülve jó formában várja a versenyt. Kerekes Dóra, diszkoszvető az elmúlt hétvégén élete második legjobb eredményét dobta meg, célja, hogy egyéni csúcsát felülmúlja. A felnőtteknél még nagy reményekkel indul Tucsa  Veronika, súlylökő és Bakosi Péter, magasugró is. Az utánpótlás korú nyíregyházi atléták a felkészülési időszakban  kemény készültek, így ők is sikeres hétvége elé néznek.

A versenyzők névsora:

1. Takács Patrik