Atlétika szakág

Az Atlétika a sportok „királynője” minden sportág alapja, sokoldalúan fejleszt, kiváló, országosan elismert szakemberek irányítják a felkészülést. 2011 óta, Nyíregyháza város, valamint a megye utánpótláskorú atlétáinak felkészítése, versenyeztetése a NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM utánpótlás nevelési rendszerében valósul meg.

A Nyíregyházi Sportcentrum atlétikai szakosztálya elsődleges feladatának tekinti a 10-15 éves korosztály tehetséges fiataljainak kiválasztását, rendszeres, heti minimum 3-4 alkalommal, szakember irányításával az atlétika megszerettetését, sokoldalú felkészítését, versenyeztetését, valamint ifjúsági kortól a sportolók szakági csoportokba való irányítását.A tehetségek felkutatását nem csak Nyíregyházán, hanem a közeli településeken is végezzük, majd az általános iskola befejeztével a város középiskoláiba történő beiskolázással oldjuk meg a további speciális szakági felkészítést. A szakág rendszeresen kb. 170 főt foglalkoztatott, 5 korosztályban.

A sportolókat irányító szakemberek száma 10 fő, melyből 5 fő a gyermek-serdülő, 4 fő az ifjúsági- junior-utánpótlás korosztállyal, valamint 1 edző a vidékről bekerültek felzárkóztatásával foglalkozik. Tanítványainkkal minden korosztályos országos bajnokságon képviseljük a várost, a Nyíregyházi Sportcentrumot. A különböző bajnokságokon több dobogós és  számos értékes helyezéseket szereztek versenyzőink.Sportolóink tehetségét, felkészültségét bizonyítja, hogy rendszeresen kb. 10 fő Nyíregyházi Sportcentrumos atléta képviseli városunkat korosztályos válogatott viadalokon, nemzetközi versenyeken. A megyéből egyedül vettünk részt az riói olimpián. Helebrandt Máté 28. helyen végzett 20 km-es gyaloglásban.

Edzőink és tanítványaik kiváló létesítményi feltételek között készülhetnek a fontos versenyekre.A Városi Stadion 400 m.-es 8 sávos műanyag borítású pályája, a Nyíregyházi Egyetem  országos szinten is egyedülálló körbefutható atlétikai csarnoka, valamint a Tiszavasvári úti dobócentrum a legmagasabb szakmai igényeket is kielégíti. Várhatóan megépül az új atlétikai centrum is, amely Európai szinten is egyedülálló lesz! A szakág eltökélt szándéka, hogy minden évben téli nyílt felkészülési, kiválasztó versenyeket szervez a gyermek, serdülő, ifjúsági korosztály számára, melyen a városi-, a város közeli, megyei, valamint a régió iskolái, szakosztályai számára is biztosítja részvételi lehetőséget.

A sportág népszerűsítése, megszerettetése, valamint tehetséges tanítványaink a városlakókkal történő megismertetése érdekében, évente szabadtéri országos bajnokság megrendezését tervezzük valamelyik korosztály számára.

Akik sokat tettek az elmúlt években és a legjobbak között voltak versenyszámaikban: Helebrandt Máté: 20 km gyaloglás, Olimpia 32. hely, Magyar bajnok Bakosi Péter: magasugrás Junior Vb. 8. hely kétszeres Magyar Bajnok /magasugrás, hármasugrás/ az év junior férfi atlétája. Szikszai Róbert: diszkoszvetés, junior VB. 13 hely, kétszeres Magyar Bajnok/diszkoszvetés/ Ónodi Dávid: Kétszeres Magyar Bajnok /100-200 m./ Palásti Luca: Magyar bajnok /400 m/ Balogh Eszter: Magyar bajnok /gerelyhajítás/ Kajibás Dalma: Magyar bajnok /súlylökés/ Buzga Zoltán: Magyar bajnok /távolugrás/ Kerekes Dóra: diszkoszvető Káplár János: diszkoszvető Leveleki Bence: távolugró, hármasugró Pál Robin: távolugró, hármasugró Osváth Krisztina: 400 m, 800 m Guba Liliána: 100m, 200 m Tasi T. Dávid: 400 m  Szabó Kristóf: 400 m

Edzőink

Bakosi Béla