Az épületet 1988-ban adták át és hosszú éveken keresztül az akkori Bujtosi Szabadidő Csarnok az ország második legnagyobb sportcsarnokának számított. A magyar állam 2014-ben Nyíregyháza Város Önkormányzatának 2,1 milliárd támogatást nyújtott az épület teljes felújítására. A korszerűsítésnek köszönhetően az ültetett befogadóképessége 2.500 főre emelkedett. A sportlétesítmény 2016 februárjától új névvel is büszkélkedhet, az egyik nagy nyíregyházi cég a ContiTech Magyarország Kft. által.

A korszerűsített sportcsarnok innovatív funkciókkal is bővült. Kialakításra került egy Egészségcentrum, ahol elsősorban a sporthoz kapcsolódó ultrahang diagnosztika, sportorvosi és mozgásszervi, kardiológiai szakrendelések találhatóak. Mindezt kiegészíti az élsportolók számára egy multifunkcionális rehabilitációs egység is, amelyben gyógytorna termeket, gyógymasszázst, infúziós kezeléseket biztosító helyiségeket, sportorvosi, traumatológiai, fizikoterápiás, sport-rehabilitációs és bemer terápiás egységeket létesítettek.

A multifunkcionális létesítmény a városi és megyei kulturális eseményeknek, nagyrendezvényeknek, kiállításoknak, koncerteknek is kiváló helyszíne. Az Aréna megnyitása óta állandó otthont ad az extraligás Fatum Nyíregyháza női röplabda csapat kupa, bajnoki, nemzetközi – BL, CEV Kupa – mérkőzéseinek, az NBI-es A’Stúdió Futsal Nyíregyháza futsal csapat és NBI/B-ben szereplő Hübner Nyíregyháza BS kosárlabda együttes hazai rendezésű meccseinek.

Az Aréna fontos szerepet tölt be a tömegsport és a közösségi sportéletben is. A küzdőtéren rendezik az országosan is nagy elismerésnek örvendő Mozdulj Nyíregyháza! tömegsport rendezvényt. Ennek keretében hetente két alkalommal több százan tornáznak egészségük megőrzésének érdekében. A Continental Aréna területén 2018-ban két strandröplabda pályát is kialakítottak, mely megnyitása óta tavasztól-őszig áll rendelkezésre a röplabdázás szerelmeseinek. 2020-ban elkészült a BeStrong szabadtéri kondipark is, amely ingyenes sportolási lehetőséget biztosít a fiataloknak és időseknek egyaránt.