7 BAJNOKI CÍM  A NYITOTTPÁLYÁS ORSZÁGOS BAJNOKSÁGON

A magyarországi szenior úszás bölcsőjében Gyulán rendezték meg a hétvégén a Nyitottpályás Országos Bajnokságot, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum három férfi úszója is részt vett 7 bajnoki címet szerezve.

A verseny nyílt és népszerű is a szomszéd országok masters úszói között, így néha előfordul, hogy a magyar bajnoki cím nyertese csak a dobogó alsóbb fokára állhat fel. A verseny egyik színfoltja, az un. pille-párbaj, amiben egy férfi és egy női versenyző alkot egy versenyző párt. Minden futamban a leglassabb pár esik ki. Ebben a versenyben is volt nyíregyházi versenyző. Cseh Imre a nyíregyházi kötődésű (egyébként szenior világbajnok) Ficze Gabriellával párban 3. helyezett lett.

Részletes eredmények:

Cseh Imre (4 magyar bajnoki cím) 1. hely: 100 m mell, 200 m mell, 200 m pillangó, 200 m vegyes2. hely: 50 m mell, 100 m pillangó, 400 m gyors3. hely: 200 m gyors, 50 m pillangó

Hudáky Zoltán (2 magyar bajnoki cím)1. hely: 100 m mell, 200 m mell2. hely: 50 m mell, 20 m vegyes, 50 m pillangó3. 50 m gyors

Hajdu Gyula (1 magyar bajnoki cím)3. hely: 400 m gyors (egyben magyar bajnok), 50 m pillangó, 200 m hát, 50 m mell

A Sportcentrum szeniorjainak felkészülését Kovács Rita támogatja.