20 érem Németországból


5 aranyat, 8 ezüstöt és 7 bronzérmet gyűjtöttek a Nyíregyházi Sportcentrum úszói Stuttgartban.


November 11-12. Stuttgartban, a 45. Herbsschwimenfesten vettek részt a Nyíregyházi Sportcentrum úszói. A hosszú és kimerítő utazás ellenére is könnyedén vették az akadályokat a nyíregyházi úszók. Már a kezdőnapon egyéni csúcsokkal és OB szintidőkkel nyitották a versenyt, amely a helyezésekben is megmutatkozott. A stuttgarti verseny második napján folytatódott a sikersorozat. Az úszók kitűnő eredménnyel zárták a nemzetközi viadalt.


Büszke vagyok a tanítványaimra, hogy minden hátráltató tényező ellenére is kiválóan szerepeltek. A két nap alatt összesen 5 aranyérmet , 8 ezüstöt és 7 bronzérmet gyűjtöttek. – nyilatkozta Kelemen Ottó a Nyíregyházi Sportcentrum edzője.


A csapat tagjai: Hajtman Virág, Gincsai Regina, Vass Vivien, Vásárhelyi Dóra, Major Nóra, Major Noémi, Nizsalóczki Zoltán, Nizsalóczki Nóra, Kerepesi László, Hajtman Péter Mátyás, Cserés Adél és Szabolcsi Alma.
Kísérő edzők: Kapolka Sándor és Kelemen Ottó