Arany és ezüst

Sztankovics Anna megvédte bajnoki címét 50 m mellen, Barna Bianka Dorottya ezüstérmes lett 200 m mellen

November 1-4-ig Debrecen adott otthont  a XIX. Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságnak, ahol az ország legjobb úszói mérték össze a tudásukat.

Az első nap délutáni döntőiben a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben több versenyzőnek is szurkolhattunk.  100 m mellen Sztankovics Anna körömheggyel csúszott le a dobogóról és 4. helyen zárt. 100 m mellen ugyanezen a távon Barna Bianka Dorottya 6. lett. Lénárt Eszter elsőéves ifiként 1500 m gyorson a 10.helyet szerezte meg. A második nap döntői is izgalmas futamokat tartogattak.  . Sztankovics Anna 50 m mellen a 7. helyen végzett, Molnár Kitti pedig 16. helyen zárt 200 m pillangón.

A pénteki nap nyíregyházi éremmel is zárult. Barna Bianka Dorottya 200 m mellen remek hajrával ezüstérmes lett.

Az utolsó volt a hab a tortán, hiszen Sztankovics Annának sikerült megvédeni bajnoki címét 50 m mellen, ugyanebben a számban 11.-ként ért célba, Barkóczi Roland pedig 16. lett.  Biankának és Roland is sikerült javítaniuk az előfutamban úszott idejükön. Zárásként pedig 800 m gyorson Lénárt Eszter a 10. helyen végzett.