Nagy csaták, izgalmas meccsek – Negyedik hely

Nagy csaták, izgalmas meccsek – Negyedik hely

 Péntektől – vasárnapig Békéscsabán rendezték meg  a V.-VI. összevont korcsoportos Diákolimpia döntőjét. A háromnapos röplabda derbin a Vasvári Pál Gimnázium csapata – akik egytől-egyig a Nyíregyházi Sportcentrum utánpótlás röplabdásai – óriás csatában a negyedik helyet szerezték meg.

Békéscsaba Röplabda A Diákolimpia Országos Döntő fotó: Bencsik Ádám

A nyíregyháziak az első mérkőzésükön a Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium ellen 2-3 vereséget szenvedtek, majd a kecskeméti együttest 3-1-re győzték le a nyitónapon. Szombaton a folytatásban a TF Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium elleni találkozón nem sikerült győzelmet bezsebelni, 3-1-re a budapestiek nyertek. Ezzel a Nyíregyháza csoportharmadik lett. Szombaton délután az A csoport másodikjával, a Gödöllővel találkoztak a nyírségiek, ahol 3-1 arányban győztek  és bejutottak a legjobb négy közé. Vasárnap a TF csapatával játszottak a döntőbe kerülésért, de 3-0-ra kikaptak. Majd délután a Szent Benedekkel feszültek egymásnak a harmadik helyért, ahol óriási nagy csatában 3-2-re szenvedett vereséget a Vasvári Pál Gimnázium csapata, mellyel a negyedik helyen végeztek.

Békéscsaba Röplabda A Diákolimpia Országos Döntő fotó Bencsik Ádám
  • Nagyon odatették magukat a lányok, nagyon nagy dicséret illeti őket, büszkének kell lenni rájuk, hogy az ország negyedik legjobb röplabda csapata lett a Vasvári Gimnázium. – mondta Erdősné Balogh Erika, az NYSC röplabda szakág vezetője, aki elkísérte a lányokat a az országos döntőre.
Békéscsaba Röplabda A Diákolimpia Országos Döntő fotó: Bencsik Ádám

A csapat tagjai: Rufin-Martinez Lilian, Tolnai Viktória, Tolnai Janka, Földi Boglárka, Farkas Gréta, Farkas Réka, Mezősi Laura , Sitku Panna , Békési Alexandra, Takács Orsolya,  Szabó Réka, Csernyik Tünde

Testnevelő: Szekér Lászlóné

Kísérő edző: Erdősné Balogh Erika

Eredmények:

Csoportmérkőzések:

Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium – Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium 2-3

Kecskeméti Katona József Gimnázium – Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 1-3

Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium – Testnevelési Egyetem Gyakorló Ált. Isk. és Gim. 1-3

Keresztjáték:

Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 1-3

Elődöntő:

Testnevelési Egyetem Gyakorló Ált. Isk. és Gim. – Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 1-3

Helyosztó:

Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium – Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 3-2

Végeredmény:

1.Békéscsaba, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium

2.Budapest, Testnevelési Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

3.Balatonfüred, Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium

4.Nyíregyháza, Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium

5.Gödöllő, Gödöllői Török Ignác Gimnázium6.Veszprém, Vetési Albert Gimnázium

7.Kecskemét, Kecskeméti Katona József Gimnázium8.Jászberény, Lehel Vezér Gimnázium