Tarjányi István Világkupa győztes!

A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzője, Tarjányi István rendkívül meggyőző vívással először a britt Rashid, aztán a francia Vadon legyőzésével vívta be magát az elődöntőbe szombaton délután Egerben a Kerekesszékes Vívó Világkupán. Ott a paralimpiai 4. helyezett francia Valet-t győzte le komoly fölénnyel, így az aranyéremért küzdhetett a Tokiói paralimpia bajnoka ellen a lengyel Castro-val. Tarjányi István a döntőben végig vezetve, bravúros vívással győzött 15:11 re. Ez volt az első kvalifikációs Világkupa, ami már beleszámít a párizsi paralimpiai kvalifikációba. Csépke Bence is felküzdötte magát a direktkieséses táblára, ahol a 20. helyen végzett.

A verseny utolsó napján a Forgàcs Pèter,Tarjànyi Istvàn,Osvàth Richàrd ès Zsolnai Sàndor alkotta magyar kardcsapat az ötödik helyezést èrte el. A fotón Pàkey Bèla,a Nyíregyházi Sportcentrum edzője és Navarette József, kard fegyvernem válogatott edző.

.