Érmek és szép helyezések Szekszárdról

Szabó Hunor 800 méteren második, Lőw Gábor magasugrásban harmadik lett.

A hétvégén Szekszárd adott otthont az U18 Atlétikai Magyar Bajnokságnak. A rekord számú nevező között a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben is sok atléta versenyezett a legjobb helyezésekért. A 2004-2005-ös születésűeknek ez volt a legfontosabb versenye az idén, ahol biztató eredmények születtek. 800 méteren Szabó Hunor Benedek jeleskedett, aki anyait-apait beleadva másodikként ért célba. Lőw Gábor magasugrásban szerzett érmet, 1,85 méterrel a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A lányoknál Vass Anett diszkoszvetésben és súlylökésben indult. Előbbiben a dobogóról épphogy lecsúszott és negyedik lett 33,58 méterrel, súlylökésben pedig az ötödik lett 11,84 méterrel.

Augusztus 14-én, szombaton a csehországi Brnoban kerül megrendezésre az négy nemzet U18 válogatott viadal, melyre a Nyíregyházi Sportcentrum színeiben beválogatták a magasugró Lőw Gábort is.