Két győzelem, egy vereség Körmenden

A Nyíregyházi Sportcentrum serdülő fiú kosárlabda csapata, Boczkó Ádám irányításával Körmendre utazott a hétvégén a főtábla V. fordulójára.

A hazai csapattal kezdett Nyíregyháza szombaton, akiktől nagy csatában 12 pontos vereséget szenvedtek. A második mérkőzésük a pécsi NKA “B” csapata ellen folytatódott, amit 21 pontos különbséggel nyertek meg.

A vasárnapi folytatásban az Oroszlány ellen léptek pályára, a derbit fölényesen, 33 pontos győzelemmel Nyíregyháza zárta. A cél teljesült, azaz első két helyen végezni, így kiharcolva a lehetőséget a következő fordulóra, ahol kivívhatják a B döntőbe kerülést.

Eredmények:

Körmendi Törpördögök – Nyíregyházi Sportcentrum 73-61

NKA Pécs/B-Nyíregyházi Sportcentrum 65-86

Nyíregyházi Sportcentrum – OSE Lions/A 101-68

A csapat tagjai: Mucsi Bulcsú, Kiss Péter, Szabados Zétény, Bíró Boldizsár, Pásztor Máté, Kassai Sándor, Takács Milán, Krakkó Péter, Csegény Árpád, Éles Mátyás, Kiss Keve, Szabó Ákos.

Edző: Boczkó Ádám