Januárban kezdődnek a fedettpályás versenyek-Elkészült a versenynaptár

Hamarosan elrajtolnak a fedettpályás atlétikai versenyek. A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái már lelkesen készülnek az első megmérettetésekre. 2021 is bővelkedik a hazai és a nemzetközi versenyek tekintetében. A téli és tavaszi versenyekről Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakág vezetőjével beszélgettünk.

Már a fedettpályás, országos bajnokságokat tervezzük. Január 16-án, szombaton Kerekes Dóri lép először a dobókörbe Szombathelyen a Németh Pál Dobóakadémia Versenysorozatának első fordulóján. A dobók január végén Győrben próbálnak majd szerencsét, majd következik a Budapest Bajnokság, ahol elképzelhető, hogy indulunk. Februárban már dömping lesz a korosztályos versenyek tekintetében. A tervek szerint minden korosztályban indítunk majd versenyzőt, annak ellenére, hogy a téli időszakban egy kissé mostohakörülmények között sikerült készülni. – mondta el Vas László, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétika szakág vezetője, aki hozzátette, hogy márciustól jönnek a téli dobóversenyek, amelyen a jó szereplés egyben kvalifikációt jelent a március 13-14. között Portugáliában megrendezésre kerülő 21. Dobó Európa Kupára.

A nyíregyházi dobók közül nagy esélyekkel indul Kerekes Dóra, Szikszai Róbert és Tóth Balázs. Március 20-án Helebrandt Mátéra vár a nagy feladat, hiszen ekkor rendezik meg a Felnőtt 50km és U23 km-es Gyalogló Magyar Bajnokságot Dudincén, ahol a cél, hogy megszerezze a 2021-es Tokiói Olimpiára a kvalifikációt.

A tavaszt a békéscsabai Gyalogló Magyar Bajnokság zárja, ahol a nyíregyházi gyalogló címvédésre készül a 20 km-es távon.

A fedettpályás idény után folytatódik a felkészülés, remélhetőleg a nyári versenyekre már az új Atlétikai Centrumban készülhetnek a versenyzők.

Versenyek:

01.16. Szombathelyi Dobó Se- Németh Pál Dobóakadémia Versenysorozata 1.forduló – Szombathely

01.24. Fedettpályás Újévi GYAC Kupa – Győr

01.30-31. Budapest Nyílt Fedettpályás Bajnokság – Budapest

02.06.-07. Fedettpályás U16 Atlétikai Magyar Bajnokság – Budapes

t02.06.-07. Fedettpályás MASZ Nyílt Verseny – Budapest

02.13.-14. Fedettpályás Felnőtt, U20 és U18 Összetett Atlétikai Magyar Bajnokság – Budapest

02.13.-14. Fedettpályás MASZ Nyílt Verseny – Budapest

02.20.-02.21. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokság – Budapest