Új atlétikai program indult

4 nyíregyházi atléta is lehetőséget kap.

Új program segíti a magyar atlétákat a 2023-as budapesti világbajnokságra. A hivatalos nevén Budapest 2023 Zsivótzky Gyula Program vezetésével Spiriev Attilát,a Gyulai István Memorial sportigazgatóját bízták meg. A program célja az atlétikai sportágak népszerűsítése, a Budapesten 2023-ban megrendezésre kerülő WA Atlétikai Világbajnokságon minél nagyobb létszámú és eredményesebb magyar versenyzői szereplés elősegítse.

A programba Kerekes Dóra, Szikszai Róbert és Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétái is bekerültek az első körben. Tóth Balázs, mint tehetséges utánpótlás korú súlylökő szintén lehetőséget kap, hogy a dobók edzőtáboraiban, foglalkozásain részt vegyen.

Ez egy nagyon jó lehetőség és minden szempontból megkönnyíti a felkészülést. – mondták a nyíregyházi atléták.

Spiriev Attila az M4 Sport hiradójában korábban kiemelte, hogy azok az atléták kapnak/kaptak lehetőséget, akiknek jelenleg reális arra az esélyük, hogy kvalifikálják magukat a világbajnokságra és hozzátette, hogy a programba később is be lehet majd kerülni, de ki is lehet esni belőle.