Két mérkőzés két győzelem

Két mérkőzés is várt a hét utolsó munkanapján a Jobbágy René kézilabda csapatára.

A nyíregyházi fiúk hazai pályán fogadták először a Miskolci VSI együttesét az U16-os bajnokság soron következő fordulóján. Álmos és körülményes játék jellemezte az első félidőt, ami az eredményben is megmutatkozott. A második játékrészben már sikerült nagyobb tempót diktálnia a nyíregyházi kéziseknek, ezáltal folyamatosan nőtt a különbség. Jobbágy René edző külön pozitívumként emelte, hogy mindenki pályára került és éltek is a gyerekek a lehetőségekkel. A végeredmény pedig 28-18 lett a Nyíregyházi Sportcentrum javára.

A folytatásban már a serdülő bajnokságban léptek pályára a kézisek a Gyömrői KA gárdája ellen.

Az U16-os mérkőzést követően egyből következett a serdülő csapat összecsapása, így a gyerekeknek nem volt idő a pihenésre. Az ellenfél jó játékerőt képviselt, mivel a mérkőzés kezdete előtt a tabella második helyét foglalták el. Nagyon kemény és jó iramú találkozó volt, ahol sikerült végig fegyelmezett és taktikus játékot bemutatni. Ez a győzelem a nagybetűs Csapat győzelme! Mindenki hozzá tudott tenni egy kis pluszt a siker érdekében. Viszont egy játékosom teljesítménye – ő Nagy Máté Gábor – még így is kimagaslott a mezőnyben, hiszen sorra fogta meg a felé érkező labdákat. Kapusedzőnk Nagy Levente munkája a pénteki napon is vissza köszönt mind a két mérkőzésen!- nyilatkozta az NYSC edzője.

Jobbágy René együttesére ezen a héten ismét két mérkőzés vár, így a fiúk nem sokat pihenhetnek.

Eredmény: U16 – Nyíregyházi SC – Miskolci VSI SC 28-18 ( 12-10)Serdülő – Nyíregyházi SC – Gyömrői KA 25-14 (13-5)