Érmek a szuperliga döntőről

A hétvégén a Lantos Mihály Sportközpont adott otthont a 7. Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntőnek.

A kétnapos viadalon a szuperliga ügyességi számai közül a férfi súlylökők állhattak először a dobókörbe, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája, Tóth Balázs 17 méteres lökésével a dobogó második helyére állhatott fel.

A férfiak diszkoszvető számában szintén nyíregyházi ezüstérem született Szikszai Róbert (59.74) jóvoltából.Az első nap zárasként férfiak 10.000 méteres gyaloglószámát rendezték meg. A nyíregyháziak gyaloglójának, Helebrandt Máténak 41.59.88 perces eredménnyel sikerült a 25 körös távot teljesíteni, ezzel pedig ezüstérmes lett.A lányoknál két nyíregyházinak szurkolhattunk. Tucsa Veronika a legjobb súlylökők mezőnyében versenyzett. 12.36-tal a hetedik helyig sikerült löknie. A két napra a koronát Kerekes Dóra tette fel diszkoszvetésben, 53.66 méteres dobásával az abszolút első helyet vívta ki magának.

Eredmények:

Súlylökés: 2. Tóth Balázs 17.00

Diszkoszvetés: 2. Szikszai Róbert 59.74

10 km gyaloglás: 2. Helebrandt Máté 41:59.88

Női diszkoszvetés: 1. Kerekes Dóra 53.66

Női súlylökés: 7. Tucsa Veronika 12.36