Csapatbajnokságra készülve

Az atlétikai szezon talán az egyik legmozgalmasabb hétvégéjére készülhetünk.

Szeptember 5-6-án rendezik meg ugyanis Székesfehérváron ezúttal rendhagyó módon az atlétikai csapatbajnokságot.

A „különlegessége” a 2020-as atlétikai viadalnak a koronavírus – járvány miatt alakult, hiszen már évről-évre megszokottá vált, hogy májusban a keleti és a nyugati országrészben is elődöntőket bonyolítanak le a benevezett egyesületek között, ahonnan az 1-6 helyezettek kerülnek be a döntőbe, amelyben két csapat is összeállhat egy gárdává. Idén így összesen 31 csapat méretteti meg magát a két nap alatt. Vannak csapatok, aki egyedül vágnak neki a versenynek, vannak viszont egyesületek, akik párban próbálnak szerencsét. A GEAC az Ikarus BSE-vel, a KVDSE a Favorit AC-vel, az MTK az UTE-val, a PSN a DOVASE-val, a Sportolj Velünk a Veszprém-Győrrel, a VEDAC a Hunyadi DSE-vel, a Nyíregyházi Sportcentrum pedig – ahogy már évek óta – a Debreceni Sportcentrummal együtt versenyez majd.Nyíregyházi színekben Tóth Balázs, Sipos Adrián, Szikszai Róbert, Szabó Patrik, Helebrandt Máté, Garai Graciána, Tucsa Veronika, Kerekes Dóra és Vass Anett, Kerekes László és Káplár János indul majd.

Nagy létszámú lesz az idei csapatbajnokság, így mindenki nagy izgalommal várja a hétvégét. A Nyíregyházi Sportcentrum szeretne jól szerepelni, mivel idén is pénzdíjas lesz a verseny, a nyeremény pedig mindenképpen jól jönne. Mindenesetre reméljük a legjobbakat. –nyilatkozta Vass László, az NYSC atlétika szakág vezetője.