Ezüst és bronz a Magyar Liga Döntőről

Negyedik alkalommal rendezték meg a hétvégén Budapesten az Atlétikai Junior és Ifjúsági Magyar Liga Döntőt.

A kétnapos atlétikai viadalnak a Lantos Mihály Sportközpont adott otthont, ahol az eddigi versenyeken szerzett pontszámok alapján a ranglista első nyolc helyezettje mérhette össze a tudását.

A Nyíregyházi Sportcentrum színeiben Czabán Áron, Bucsánszki Zsombor, Járosi Richárd és Vass Anett indult el a legjobb ifi korú atléták között.A férfiak diszkoszvető számában Strényi Gábor Norbert, az Ikarus BSE atlétája bizonyult a legjobbnak, 51.71-el. Az NYSC versenyző, Czabán Áron új egyéni csúccsal – 50.82 – ezüstérmesként fejezhette be a versenyt, míg a dobogó harmadik fokára Németh Miklós Fábián (Németh-Gerely AC SE 48.99) állhatott fel.

A nőknél súlylökésben Vass Anett képviselte a Nyíregyházi Sportcentrumot, aki súlylökésben és diszkoszvetésben is dobókörbe állt. Utóbbiban épphogy lecsúszott a dobogóról, míg súlylökésben 11.79-el új egyéni csúccsal remekelt és bronzérmet szerzett.

Atlétikai Ifjúsági Magyar Liga Döntő

Eredmények:

Férfi súlylökés 6. Bucsánszki Zsombor 13.60

Férfi diszkoszvetés (1,5kg) 2. Czabán Áron 50.82(PB)

8. Járosi Richárd 43.59

Női súlylökés (3kg) 3. Vass Anett 11.79 PB