Sampras és a létrázás
Az olyan bajnoki évből sincs túl sok, amikor vagy a Falco vagy az Alba skalpját begyűjtötte hazai pályán a nyíregyházi élvonalbeli férficsapat, de ahhoz egészen a 2006-2007-es sorozatig kellett visszalapoznunk, amikor mind a szombathelyi, mind pedig a székesfehérvári csapatot legyőzte a bujtosi csarnokban az NYKK. Mondjuk, abban az évben mindenki pórul járt Nyíregyházán, hiszen az alapszakaszban valamennyi ellenfelét legyőzte a csapat.
Nyolc éve fordult elő, hogy egyazon bajnoki évben a Falcót és az Albát is legyőzte a nyíregyházi férficsapat.
– Valamikor mondtam a srácoknak, hogy Pete Sampras azért volt nagy teniszező, mert akkor is tudott nyerni, ha nem játszott jól – mondta a szerdai, Alba Fehérvár elleni 80–76-os siker után Sitku Ernő, a Marso-NYKK vezetőedzője. – Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen igazából nem tudtuk átlépni az árnyékunkat, kevés indításgólt szereztünk és nem jöttek azok a hármasok sem, amelyek a Falco ellen megkönnyítették a dolgunkat. Az utóbbiakban talán a meccsekre kilátogató utánpótláskorú játékosainknak is meg tudtuk mutatni, mi kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön egy NB I A csoportos csapatba, hogy miként kell küzdeni. A többi csak ezek után következik.
Még az alapszakasz utolsó hazai meccsére is akadt debütálója a csapatnak, hiszen a sérülés miatt távozó addigi pontkirály, Nermin Hujdurovic helyét Miroszlav Radenkovics foglalta el, akinek a 25 perc alatti 14 pontos, 13 lepattanós premierjét aligha kritikus szavakkal lehet illetni.
– Ismerem őt jól, elég sokat játszottunk, de úgy is mondhatnám, elég sokat küzdöttünk, verekedtünk egymás ellen – így a szakvezető. – Mondta nekem, hogy csapat nélkül is edzésben volt, de bármennyire is edz valaki egyedül, az soha nem olyan, mint a csapatban végzett munka. A test test elleni küzdelem ugyanis jóval fárasztóbb, mint a futás. Látszódott néha rajta, hogy az erőnléte még nem teljesen tökéletes, de van még lehetőség arra, hogy a létrás gyakorlatokkal felpörgessük a lábát. Nagyon elégedett vagyok vele, fontos szituációkban szerzett sorsdöntő pontokat.
Forrás: szon.hu