Lányok, így kell ezt csinálni!
Roma Flóra térdsérülése miatt ha nem is hevert romokban a szakmai stáb, a tény ettől még tény: a történtek következtében centerposzton megszorult a Fatum-Nyíregyháza. Az élvonalbeli női röplabdacsapat pedig azt húzta, ami leginkább adta magát – a TF-Budapest elleni mérkőzésre aktivizálta Erdősné Balogh Erikát.
Erdősné Balogh Erika beszállt, a Fatum-Nyíregyháza pedig látványos győzelmet aratott.
Szó se róla, az egykor kirobbanthatatlan frontember számára zajlik az élet. Legutóbb – Kőhalmi Richárd rosszulléte okán – a vezetőedzői szerepkörbe kóstolhatott bele, ezúttal már a pályán kellett segítenie. Hogy mennyit jelentett „Era” jelenléte? Nem kevesebbet, minthogy – a második szettől eltekintve – összeszedetten, kifejezetten jól, látványosan muzsikált a hazai együttes. No és győzött. Mégpedig oly módon, hogy a szezon során előszőr állt össze istenigazából a Valdez, Ribeiro, Sikos, Vén négyes – kiegészülve természetesen az Erdős-família két tagjával. Jóllehet, ebben a formációban nem is sokat játszottak együtt…
Mindenesetre reménykeltő teljesítménnyel rukkolt elő a Nyíregyháza. Lányok, így kell ezt csinálni!
Röplabda: NB I., női, 21. forduló
Fatum-Nyíregyháza-TF-Budapest 3:1 (19, -17, 16, 13)
Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Pátkai-Katona Á., Pőcze A.
Nyíregyháza: Erdősné 7, Erdős Zs. 3, Valdez 19, Vén E. 11, Ribeiro 16, Sikos P. 18. Csere: Sitku T., Berényi E.(liberók), Akimova, Andrejkovics, Hengsperger A. Edző: Kőhalmi Richárd.
TF: Guncseva 7, Dimitrova 10, Gyimesi Zs. 6, Szabó A. 17, Takács B. 6, Czina K. 13. Csere: Lueff B (liberó), Török K. 1, Fábián F., Cicic, Borsos L. Edző: Gubik János.
Ász: 9–8. Rossz nyitás: 6–3.
Mesterszemmel
Kőhalmi Richárd: – Megpróbáltunk koncentráltan, magas hőfokon játszani, ami nagyrészt sikerült és ez meghozta az eredményt.
Gubik János: – Nem tudtunk úgy felpörögni, hogy esélyünk legyen a győzelemre.
Forrás: szon.hu