Nem keresnek kibúvót
Egyre inkább úgy fest, meg kell barátkozni a gondolattal: a Fatum-Nyíregyháza élvonalbeli női röplabdacsapata nyeri azokat a mérkőzéseket, amelyeken előírás a siker, ugyanakkor nem és nem megy, amikor valami pluszra lenne szükség. Ahhoz, hogy az élcsoportban tanyázó riválisokat „elkapja”.
Az edző látott szép dolgokat és persze csúnyákat is nyíregyházi csapat tagjaitól.
Tény és való, a hét végi dupla fordulóban előbb a Vasas, majd a Gödöllő elleni összecsapás csekély eséllyel kecsegtetett, vagyis kalkulálni lehetett vereséggel. Elvégre a bajnoki tabella pillanatnyilag uraló két gárda keresztezte a nyírségiek útját. Nos, nem történt meglepetés. Sajnos. Mindkét találkozót 3:0-ra bukták el a szabolcsiak.
– A két meccs tanulsága: lehet keresni kibúvókat, menekülési útvonalakat, de a realitás egyelőre az, nem vagyunk olyan állapotban, hogy bravúrra legyünk képesek – vélekedett Kőhalmi Richárd, a Fatum-Nyíregyháza edzője. – Ennek legfőbb oka a koncentráció hiányára vezethető vissza. Ahogy a Gödöllő elleni meccs után nyilatkoztam: a csaknem minden szettben előforduló üresjáratok, kihagyások miatt pillanatnyilag nem tudjuk felvenni a harcot az élcsoporthoz tartozó csapatokkal szemben, amelyek könyörtelenül büntetnek. Érdekes ez, mert egyébként szép dolgokat tapasztalok a lányoktól, és persze csúnyákat is… Mindenesetre egészen biztos, hogy több van bennük, a mi feladatunk, hogy ennek a pályán is látszatja legyen.
Jut némi idő a sebek nyalogatására. A szabolcsiak számára szűk két hét szünet következik, február 13-án pótolják a korábban elhalasztott Jászberény elleni hazai összecsapást.
Röplabda: NB I., női19. forduló további eredményei
Kaposvár–Békéscsaba 3:2 (-23, 18, -13, 21, 13), MTK Budapest–Aluprof-TF-Budapest 2:3 (21, 17, -18, -23, -5), Miskolc–Jászberényi RK 0:3 (-21, -13, -22)20. forduló
Békéscsaba–Miskolc 3:0 (20, 9, 11), Budaörsi–MTK Budapest 1:3 (17, -17, -6, -23), TF-Budapest–UTE 3:0 (26, 13, 22), Vasas–Kaposvár 3:1 (14, 21, -23, 19), Jászberényi–Palota RSC 3:0 (18, 16, 25)
A bajnokság állása: 1. Vasas 50 pont, 2. Gödöllő 48, 3. Békéscsaba 47, 4. TF 40, 5. UTE 34, 6. Kaposvár 29 (33:33), 7. Fatum-Nyíregyháza 29 (36:37), 8. Jászberény 27, 9. MTK 25, 10. Budaörs 8, 11. Miskolc 7, 12. Palota 3.
Forrás: szon.hu