Élvonalbeliekkel edzőmeccseztek
Hétfőn célegyenesbe lép a Nyíregyházi KC, hiszen szombaton már következik az első tavaszi bajnoki. Az elmúlt héten az edzések mellett két edzőmeccset is játszottak a nyíregyháziak, mindkétszer élvonalbeli gárdák vendégeként.
A Nyíregyházi KC együttese szombaton már bajnoki találkozón fogadja a Fradit.
Szerdán az NB I hetedik helyén álló Mezőkövesd nyerte 27–22-re, pénteken este pedig a sereghajtó Balmazújváros 30–26-ra.
Mezőkövesden fásultan…
A vereségek ellenére nem lehet elégedetlen Varga Zsolt, a Nyíregyházi KC szakmai igazgatója.
– Mezőkövesden kissé enerváltan, fásultan léptünk pályára, ami érthető, hiszen az előző hétvégén három meccset is játszottunk a miskolci Avas Kupán – kezdte visszapillantását az előző hétre Varga Zsolt. – Sajnos sok technikai hibát vétettünk, ráadásul védekezésben és támadásban is be-becsúsztak bakik. Balmazújvárosban viszont már jobban kijött a lépés.
– Ezen a mérkőzésen két fő szempontunk volt – folytatta a szakmai igazgató. – Stabilabban védekezni, amihez szükség volt azokra a megállító faultokra és ütközésekre, amelyekből jóval kevesebbet láthattunk Mezőkövesden.
A visszarendeződés is jól ment
– Kiemelt fontossággal bírt a visszarendeződés gyakorlása, amiben szintén nagyot javultunk. A balmazújvárosi szoros mérkőzés volt, tizenkét perccel a befejezés előtt még mi vezettünk 21–20-ra. A hajrá a hazaiaknak jött össze jobban, így fordítani tudtak.
– A javuló játék biztató a szombati, Fradi elleni hazai bajnoki találkozóra. Ezen a héten már ennek rendeljük alá a felkészülést. Az edzések rövidebbek, de pörgősebbek lesznek. Videózunk, elemezzük a ferencvárosiak játékát, hiszen győzelemmel szeretnénk indítani a tavaszt – így Varga Zsolt.
Forrás: szon.hu