Megdőlt a rekord
3100-an sportoltak a Városi Diáksport Napon pénteken Nyíregyházán a Városi Stadionban. Nyíregyháza Megyei Jogú Város támogatásával és a Nyírsuli Kft. szervezésében már harmadjára került sor a sportnap megrendezésére.
A nap keretében 14 sportág képviselői (aerobik, kézilabda, kosárlabda, mediball, röplabda, tai qi, tájékozódási futás, trx, teke, wing tsun, ökölvívás, amerikai futball, dzsúdó) mutatták be sportágukat, amelyeket természetesen a fiatalok ki is próbálhattak.
A megnyitót követően Kalapos Tamás egy kis bemelegítő edzést tartott, majd következett a nagy verseny. A nap keretében a korábbi évekhez hasonlóan idén is keresték a “A Város leggyorsabb iskoláját”. A nagyon erős verseny végére eldőlt, így a legmegtisztelőbb címet a Vasvári Pál Gimnázium csapata, az általános iskolák közül az Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium vihette haza. “A Város legerősebb iskolája” egyöntetűen a Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégiuma, az általános iskolák közül a Zelk Zoltán Angol-Német Kéttannyelvű Iskola lett és új versenyszámként “A Város legügyesebben gurító középiskolája” címért is versenghettek a tanulók. A mindent eldöntő gurítás végén a Kölcsey Ferenc Gimnázium és a Zelk Zoltán Általános Angol-Német Kéttannyelvű Iskola csapata állhatott fel a dobogóra.
Az eredmény megtekinthető a mellékleteknél!