Szombaton Streetball Nyíregyháza belvárosában
A hétvégén második állomásához érkezik az idei Streetball Challenge. Kőbánya után Nyíregyházán, a Kossuth tér lesz a helyszíne a hagyományos utcai kosárlabda fesztiválnak.
A programok reggel 8.45-kor kezdődnek egy kis közös bemelegítéssel. A nap folyamán lesz még büntető dobó és zsákoló verseny, valamint triál és cselgáncs bemutató is. A szervezők hét kategóriában várják a négyfős csapatok jelentkezését péntek délutánig személyesen a Városi Stadionban, vagy online. A résztvevők összesen hat pályán játszhatnak majd és lesz egy centerpálya is, ahol bemutató mérkőzéseket szerveznek.
A programok lebonyolításában a Nyírsuli edzői és az akadémisták segítenek majd. A győztes csapatok bekerülnek az országos döntőbe, melyet a Magyar Kosárlabdázás Napján, szeptember 27.-én rendeznek meg Budapesten.
– Reméljük, hogy idén is népszerű lesz az utcai kosárlabdázás. Tavaly nagy sikere volt a rendezvénynek, most is legalább 200 főre számítunk – mondta Sitku Ernő, a Nyírsuli szakmai igazgatója, majd hozzátette, hogy ez a nap arra is nagyon jó, hogy azok, akik még nem próbálták ki ezt a sportágat, most megtehetik.