Hajós Alfréd Nagydíj – Debrecen
16 egyesület 220 versenyzője állt rajthoz  szombaton a civis városban a Debreceni Sportuszodában a Hajós Alfréd Nagydíjon. A jeles napon olyan kiváló versenyzők  is szelték a habokat
15 érmet szereztek a Nyírsuli úszói a hétvégén Debrecenben. 16 egyesület 220 versenyzője állt rajthoz  szombaton a civis városban a Debreceni Sportuszodában a Hajós Alfréd Nagydíjon. A jeles napon olyan kiváló versenyzők  is szelték a habokat, mint az Európa-bajnok és világbajnoki bronérmes Kis Gergő és a Portugál Bajnokságon 2. helyet szerzett Papp Márk. A lányoknál pedig a két kimagasló hosszútávúszónk Sibalin Flóra és Szilágyi Nikoletta is versenyzett az 1200 méteres pénzdíjas emlékszámban.
A Nyírsuli úszói közül Tisza Ákos, Cserfalvi Olaf, Szakács Adorján, Hatházi Dóra, Török Ninetta, Garai Balázs és Kiss Anasztázia mérte össze a tudását az ország számtalan pontjairól érkező klubbok versenyzőivel. A legjobbakat, az egyes utánpótlás korosztályokat a szervezők értékes sportfelszerelést tartalmazó ajándékcsomaggal jutalmazták.
A május 31-i úszóviadal célja az első magyar olimpiai bajnok, Hajós Alfréd emlékének megőrzése és ápolása, valamint szintidő-úszási és versenyzési lehetőség biztosítása a sportolóknak. Hajós Alfréd az első újkori olimpián 1200 méteren -is- olimpiai bajnoki címet szerzett.