Nyírsulis sikerek az U 14-es kiemelt országos bajnokságban
Februárban két hétvége is az U14-es fiú kiemelt országos bajnokság fordulójának adott otthont Nyíregyháza. Az első hétvégén, február 8.-án, a Nyírsuli csapata a Gyöngyössel, a Honvéddal és Kecskeméttel mérte össze a tudását.
– A Gyöngyös ellen nem volt szerencsénk, végig kiélezett mérkőzésen 31-30- ra alulmaradtunk a gyöngyösiekkel szemben. A második mérkőzést a bajnokságban egy döntetlennel a második helyen álló Budapeseti Honvéd csapata volt az ellenfelünk. A Nyírsuli fiai óriási bravúrt hajtottak végre, hiszen 19-18-ra felülmúlták az ellenfelüket. Sajnos a játéknap utolsó mérkőzésén, a Kecskemét ellen olyan vereséget szenvedtük, amire nem készültünk fel, váratlanul ért minket. – mondta Hanufer Sándor, a csapat edzője.
Eredmények:
1. Nyírsuli – Gyöngyös: 31-30Góllövők: Mészáros László (6), Biri Milán (5), Gubek Julian (4), Árendás Márton (3), Papp László (3), Illés Krisztián (3), Kvancz Balázs (2), Bereznai Erik (2), Bálint Álmos (1), Csikós Patrik (1)
2. Nyírsuli-Budapest Honvéd: 18-19Góllövők: Kvancz Balázs (5), Gubek Julian (5), Árendás Márton (3), Bereznai Erik (3), Csabai Gergely (1), Csikós Patrik (1), Tamás Menyhért Levente (1)
3. Nyírsuli-Kecskemét: 21-31Góllövők: Mészáros László (6), Papp László (3), Kvancz Balázs (3), Csikós Patrik (2)Bereznai Erik (2), Illés Krisztián (1), Kendi Imre (1), Csabai Gergely (1), Biri Milán (1), Árendás Márton (1)
Az elmúlt hétvégén, február 16.-án, vasárnap újra Nyíregyháza vendégei voltak az ország legjobb 14 éves kézilabdásai.
– Az első mérkőzésen nagyon lassan indultak be a srácok, katasztrofális kezdés után nyolc gólos hátrányt dolgoztak le és végül 24-22 arányban verték meg a békésieket. A következő két csatában a középmezőnyhöz tartozó Dabas és Ferencváros csapataival szemben a nyíregyházi fiúk magabiztos győzelmet arattak. – tette hozzá Medve Róbert, a Nyírsuli Kft. kézilabda szakágvezetője.
Eremények:
1. Nyírsuli – Békéscsaba: 24-22Góllövők: Mészáros László (6), Kvancz Balázs (6), Árendás Márton (4), Bereznai Erik (3), Papp László (1), Gubek Julian (1), Biri Milán (1), Csikós Patrik (1), Illés Krisztián (1)
2. Nyírsuli – Dabas: 29-19Góllövők: Kvancz Balázs (6), Bereznai Erik (5), Gubek Julian (4), Papp László (4), Mészáros László (3), Árendás Márton (3), Kendi Imre (1), Csabai Gergely (1), Bálint Álmos (1), Gerda Tamás (1)
3. Nyírsuli-FTC: 30-19Góllövők: Kvancz Balázs (7), Mészáros László (5), Bereznai Erik (4), Gubek Julian (3), Papp László (2), Biri Milán (2), Árendás Márton (2), Csabai Gergely (2), Illés Krisztián (1), Tamás Levente (1), Széll László (1)