Az EB a cél
A nyári felnőtt Európa-bajnokságra készül Szikszai Róbert. A nyíregyházi diszkoszvető a napokban tért haza Dél-Afrikából, és bízik abban, teljesíti a kiküldetési szintet.
Szikszai Róbert ismét hazai környezetben készül. A nyíregyházi dobóatléta Káplár Jánossal, Helebrandt Mátéval és Kerekes Lászlóval együtt tagja volt a magyar válogatottnak, mely Dél-Afrikában edzőtáborozott. A napokban tértek haza, és a diszkoszvető szerint hasznos volt a külföldön töltött időszak. Az atléta a hétvégén már rajthoz áll a felnőtt magyar bajnokságon, ahol győzni szeretne. A fő verseny viszont a nyári Európa-bajnokság lesz, ahová 62 méter harminc centiméter a kiküldetési szint, de mivel utánpótlás korú versenyzőről van szó, így kisebb dobással is bekerülhet az utazó keretbe. Helebrandt Máté már teljesítette a szintet, és Bakosi Péternek is jó esélye van arra, hogy ott legyen Svájcban a kontinens viadalon.
DL
Forrás: nyiregyhaza.hu