Ez is egyfajta premier lesz
Minél több győzelem, annál több munka. Ezt szajkózza most edző és játékos is a Marso-NYKK-nál, amely megnyerte a legutóbbi három bajnokiját, pénteken pedig a Kecskemét otthonában lép pályára. Még több munkával a hátuk mögött?

Edzőként először idegenben Sitku Ernő és először a korábbi nagy rivális, Sztojan Ivkovics ellen.
– Igen, emeltük a tétet, mert a csapat egyre jobb állapotba kerül, egyre jobban összeállunk, tehát van mire építeni – felelte Sitku Ernő, a nyíregyházi élvonalbeli férficsapat vezetőedzője, aki némileg újszerű szituációba csöppen, hiszen először vezeti idegenbeli meccsen harcba a csapatát. – Vezetőedzőként valóban nincs még tapasztalatom abban, hogy milyen is az idegenbeli mérkőzés, tehát egyfajta premierről lesz szó. Ugyanakkor játékosként megtapasztaltam, hogy milyen is az otthontól távol játszani, tudom, mire érdemes odafigyelni, sikerült némi tapasztalatra is szert tennem ez ügyben, és remélem, a csapat javára tudom fordítani azokat.
A kecskemétiek elvesztették a legutóbbi két mérkőzésüket, a nyíregyháziak pedig nyerő szériába kerültek. Az ellentétes előjelek jelenthetik azt, hogy az NYKK idegenben sem esélytelen az újonc, ám a bajnokságban amúgy kiválóan teljesítő ellenfelével szemben?
– A Kecskemét nagyszerű játékosok alkotta remek csapat, amelynek kiváló edzője, Sztojan Ivkovics mindig tisztességesen felkészül az ellenfeleiből, és ez nyilván így lesz most is – véli Sitku Ernő. – Játékosként nagy csatákat vívtunk egymással, váltakozó sikerekkel, edzőként most először nézünk majd először farkasszemet, és bízom benne, hogy én, illetve a csapatom kerül lépéselőnybe.
(Részletesebben a kelet.hu-n vagy a Kelet-Magyarország 2014. január 31-i számában.)
Forrás: szon.hu