Zsinórban a harmadik
Végig kiélezett meccsen, három negyeden keresztül a Marso-NYKK vezetett a Zalaegerszeg ellen, a negyedik etap elején átvette a vezetést a Zete, ekkor az NYKK összekapta magát, és nagyszerű játékkal előrukkolva megszerezte bajnokságbeli negyedik sikerét. A közönség a siker után percekig ünnepelte a csapatot és Sitku Ernő edzőt!

A Szeged és a Sopron legyőzése után szombat este a Zalaegerszeg ellen is sikert ért el az élvonalbeli nyíregyházi férficsapat.
Jegyzőkönyv
Marso-Nyíregyháza KK–Zalaegerszegi TE KK 85–79 (19–14, 18–19, 23–28, 25–18)
Bujtosi csarnok, 600 néző, v.: Vígh, Pozsonyi, Gál J.
NYKK: Polyák 13/6, Doyne 18/6, Mohácsi 10/6, Hall 12/3, Poscic 20. Csere: Walker 12/3, Molnár M., Cseh. Edző: Sitku Ernő.
ZTE: Boston 15/3, Gáspár 6/6, Plumb 11, Safford 30/3, Lekli 2. Csere: Velkey 6/3, Koma 4, Kámán 5/3, Kertész D. Edző: Raúl Jimenez.Kipontozódott: Gáspár (39. perc).
Az eredmény alakulása
4. perc: 9–49.: 18–1012.: 19–2116.: 28–2122.: 41–3523.: 43–4124.: 48–4125.: 48–5027.: 55–5230.: 55–5935.: 72–6338.: 77–7340.: 81–75.
Mesterszemmel
Sitku Ernő: – Gratulálok a csapatomnak a küzdőszellemért, nagyon nehéz mérkőzést tudtunk megnyerni. A Zalaegerszeg jól felkészített csapat, és az új edző érkezése miatt nem is nagyon tudtunk felkészülni a támadójátékunkból. Mindezért is értékes ez a győzelem, és nagyon örülök annak, hogy hat játékosunk tudott tíz pont feletti teljestíményt nyújtani, ezzel bizonyítva azt, hogy igazán tudunk egymásért is küzdeni. Köszönöm a közönségnek a hangulatot, nagyon nagy szerepük van abban, hogy játékosaimat sikerült feltüzelni, és kérnék mindenkit, biztassanakbennünket a továbbiakban is.
Raúl Jimenez: – Korán faultproblémába keveredtünk, ettől függetlenül végig nyílt meccset játszottunk a kiváló Nyíregyházával. Az döntött, hogy a végén a hazai csapatnak voltak extra dobásai, amit Will Walker, illetve Derek Hall mutatott be. Megint kiderült, hogy sok munkára van még szükségünk.
(Részletesebben a kelet.hu-n és a Kelet-Magyarország 2014. január 27-i számában.)
Forrás: szon.hu