Megyei Atlétikai Bajnokság
Egy hete a serdülőknek, most a junior és az ifjúsági korú versenyzőknek rendeztek fedettpályás atlétikai megyei bajnokságot. A helyszín ezúttal is a Nyíregyházi Főiskola atlétikai csarnoka volt, és mivel nyílt versenyt hirdettek, ezért a szomszédos nagyvárosokból is érkeztek atléták, de több budapesti csapat is részt vett.
Az Ifjúsági és Junior Megyei Atlétikai Bajnokságnak adott otthont Nyíregyháza.
– Sajnos az országban kevés fedett atlétikai pálya van, ezért a versenyzők minden lehetőséget kihasználnak, hogy elindulhassanak viadalokon. Így most is érkezett nevezés több fővárosi klubból is, de Miskolcról és Debrecenből is vannak atléták – mondta Vas László, a Nyírsuli szakágvezetője.
Versenyen kívül az ifjúságiak és a juniorok mellett több serdülő és felnőtt korú atléta is rajthoz állt. A bajnokság jó lehetőség volt számukra, hogy felkészüljenek a február végi OB-ra.
Dankó L.
Forrás: nyiregyhaza.hu
Fotók: Pusztai Sándor
A helyezettek listája letölthető a mellékleteknél!