A TOP-7.1.1-16 Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva című felhívásra lett a projekt benyújtva

Kedvezményezett neve: Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft

Projekt címe: Többfunkciós tér kialakítása a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft beruházásában

Projekt azonosítószám: TOP-7.1.1.-16-H-ERFA-2019-00349

Támogatás összege: 10.000.000Ft

A projekt célja: A TOP-7.1.1-16 Kulturális és közösségi terek infrastrukturális fejlesztése és helyi közösségszervezés a városi helyi fejlesztési stratégiához kapcsolódva című felhíváshoz kapcsolódóan a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság 2019.07.18.-én támogatási kérelmet nyújtott be a Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága, mint Támogató irányába, miszerint egy többfunkciós tér kialakítását tervezte megvalósítani, mely magában foglal sportcélú, közösségi és rekreációs funkciókat is. A benyújtott támogatási kérelem tartalmát a Támogató támogatásra alkalmasnak minősítette, ezáltal a Nyíregyházi Sportcentrum Nonprofit Kft. 10.000.000,- Ft támogatásban részesült a IKT-2019-600-I1-00004328/0000008 iktatószámú Támogatói Okirat alapján.

Az említett többfunkciós tér (kondicionáló park) kialakítása az Nyíregyházi Atlétikai Centrum területén (hrsz 6974) valósult meg. Az ingatlan a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának tulajdonában van, az üzemetetési feladatokat az NYSÜ Nyíregyházi Sportlétesítményeket Üzemeltető Kft. látja el.

A létesítmény szabadon látogatható bárki részére, kicsik és nagyok egyaránt, amely új sportolási élményt nyújthat minden korosztály számára.