Nyíregyházi érmek az U20-as és U23-as korosztályban – K. Szabó Gabriella triplázott, három éremmel tért haza

A hétvégén a szolnoki Végső úti sporttelep adott otthont az U20-as és az U23-as atlétikai országos bajnokságnak, melyen több versenyszámban is színvonalas és kiélezett küzdelmeket láthatott a nagyközönség.

Három a magyar igazság! Mondhatja ezt K. Szabó Gabriella, aki 800 méteren egy hajszálnyira maradt el az aranyéremtől, s 2:07,92-vel második lett a Zalaszám atlétája, Muszil Ágnes mögött. 1500 méteren szintén nagy csatát vívott a zalai sportolóval, a Sportcentrum atlétája másodikként ért be a célba. 5000 méteren azonban nem talált legyőzőre K. Szabó Gabriella, aki új egyéni csúccsal 18:28,52-vel szerezte meg a bajnoki címet.

Az U23-asok korosztályában a fiúknál, súlylökésben Csikos Patrik örülhetett éremnek, aki 14.84-gyel bronzérmes lett.

Az U20-asoknál három bronzérem született, melyből kettőt Jenei Ádám tudhat magáénak, aki távolugrásban és hármasugrásban is a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Rentkó Máté pedig súlylökésben (6kg) 15.49-cel szerzett bronzérmet. A dobogóról kicsivel maradt Hanász Erika súlylökő, aki 10.88-cal negyedik helyezést ért el.