Irány Párizs! Helebrandt Máté már biztosan ott lesz az olimpián

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (World Athletics) kedden frissítette az olimpiai kvalifikációs ranglistát, amelynek alapján 16 magyar atléta jutott ki a párizsi nyári ötkarikás játékokra, köztük Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája, aki 20 km gyaloglásban indul az olimpiai játékokon.

AZ OLIMPIAI KVÓTÁS MAGYAR ATLÉTÁK NÉVSORAFérfiak. Molnár Attila (400 méter), Halász Bence (kalapács), Rába Dániel (kalapács), Helebrandt Máté (20 km gyaloglás). Nők. Takács Boglárka (100 és 200 méter), Kozák Luca (100 m gát), Kerekes Gréta (100 m gát), Klekner Hanga (rúd), Bánhidi-Farkas Petra (távol), Gyurátz Réka (kalapács), Récsei Rita (20 km gyaloglás), Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Krizsán Xénia (hétpróba), Nemes Rita (hétpróba). Maratoni gyalogló vegyes váltó

Információ: https://www.nemzetisport.hu/…/16-magyar-atleta-mar…