A leány távolugró serdülő csapatot díjazták

A Nyíregyházi Sportcentrum hónapról hónapra díjazza a legeredményesebb sportolóit. A Hónap sportlói díjat az egyéni sportágak közül októberben az atletizáló lányok érdemelték ki.

Október elején Budapest adott otthont az U20, U18 és U16 Ügyességi és Gátfutó Atlétikai Magyar Csapatbajnokságnak, ahol az ország legjobb korosztályos atlétái mérték össze a tudásukat. A Nyíregyházi Sportcentrum leány serdülő-újonc távolugró csapata mindent elsöprő eredménnyel szerezte meg a bajnoki címet. A Hegedüs Zorka Judit, Kerezsi Nóra, Bácskai Kata, Tilki Flóra és Kovács Lili Anita ötös nemcsak az atlétikában remekel, hanem a tanulmányi eredményeik is kiemelkedőek.

A csapat két edzője, Bakosiné Szenczi Erika és Kiss László szerint a lányok kemény munkája és a szülők támogatása is kellett ehhez a sikerhez.

A díjat Dr. Mohácsi Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum sportigazgatója adta át.