Dr. Mohácsi Máté a vármegyei szövetség elnök

Hivatalossá vált, hogy a Nyíregyházi Élsport Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, a Nyíregyházi Sportcentrum sportigazgatója dr. Mohácsi Máté a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kosárlabda Szövetség új elnöke!

Korábban Sitku Ernő is betöltötte ezt a pozíciót, őt Herczku Márton követte, akinek a mandátuma most lejárt. A vármegyei szövetség égisze alá tartozó tíz sportszervezet képviselője egyhangú szavazással dr. Mohácsi Mátét választotta meg elnöknek, akinek négy évre szól a megbízatása. A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) a legutóbbi ülésén jóváhagyta a döntést. Az érintettek az elnökség tagjait is megszavazták.

Az elnökség tagjai:

– Dr. Vajda Ildikó, a Nyíregyházi Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Intézet igazgatója

– Adorján Zoltán, a ContiTech Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója

– Balogh Béla, a Nyíregyházi Kosárlabdát Szeretők Közhasznú Sportegyesülete elnöke

– Makrai László, a Nyíregyházi Kosárlabda Klub elnöke

Ide kapcsolódó hír, hogy az MKOSZ korábban meghosszabbította a vármegyei szövetség ügyvezetője, Szobi Dániel megbízatását.