Érmek Pécsről – Kiélezett versenyek és remek eredmények az U16 Atlétikai Országos Bajnokságon

Szombaton és vasárnap Pécs volt a házigazdája az U16-os bajnokságának, ahol az ország legjobb korosztályos atlétái mérték össze a tudásukat, köztük a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői. A kétnapos viadalt kiélezett versenyek és remek eredmények jellemezték. A nyíregyházi versenyzők közül kiemelkedik Hegedüs Zorka Judit, aki ötösugrásban 17.35-tel a dobogó legfelső fokára állhatott fel szombaton. Vasárnap távolugrásban volt érdekelt Zorka, aki 5.42-tel bronzérmesként zárta a számát. Tilki Flóra a 800 méteres távon pedig épphogy lemaradt a dobogóról, negyedikként ért célba. A bajnokságról a Magyar Atlétikai Szövetség oldalán Scherer Tamás, a MASZ utánpótlás referense elmondta, hogy magas színvonalú versenyeket, kiélezett küzdelmeket hozott az országos bajnokság. – Volt, ahol pár centiméteren vagy csak néhány tizeden múlt az aranyérem, vagy akár a válogatottság. A fiatalok még a budapesti világbajnokság élményétől átitatva lelkesen, nagy harci kedvvel vettek részt az ob-n. Kiemelendő, hogy a fiatalabbak, azaz a 2009-es születések nagyszerű teljesítményt nyújtottak, és hogy mindegyik szakágban láthattunk biztató szereplést. Jövő hét végén a nagyszombati U16-os válogatott viadalon zárja a korosztály a nemzetközi szezont. Szlovákiában versenyszámonként a bajnokság első két helyezettje indul. Érdekesség, hogy középtávfutásban nem ugyanazokat a számokat rendezik, mint mi az ob-n, így itt a résztvevők kijelölése a szakági referensek feladata, de hétfőn már teljes lesz a válogatott névsora.” – tette hozzá a szakember.

U16 Atlétikai Magyar Bajnokság 2023 – Pécs

A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzőinek eredményei:

lány ötösugrás – 1. Hegedüs Zorka Judit 17.35

lány 1500 m akadály – 9. Szabó Boglárka 6:33,44