Eger és Esztergom után Rövidtávú Országos Bajnokság Pécsen – Jól szerepeltek a Nyíregyházi Sportcentrum tájfutói

A Rövidtávú Országos Bajnokságra való felkészülés jegyében a Nyíregyházi Sportcentrum tájékozódási futói Egerben és Esztergom álltak rajthoz az elmúlt hétvégén. Egerben a kicsik versenyeztek, akiknek a tapasztalat és a rutinszerzés volt a feladatuk. A technikás terepen mindenkinek sikerült hibapont nélkül, eredményesen teljesíteni mindkét futam távjait. A Sportcentrum tájfutóinak nagy része a Suzuki-Esztergom Kupán vett részt, mellyel együtt rendezték meg a Sprint Liga döntőjét is. Az Esztergom Kupa 3 rövidtávú futamból állt. Az 1. futam alapján állhatott rajthoz Sztojka Milán és Balatoni Tamás a Sprint Liga elődöntőjében, ahol a magyar tájfutó mezőny legjobbjai küzdöttek a győzelemért. Tamás tudott továbblépni a középdöntőbe – itt a legfiatalabb induló volt – , de döntőbe jutás már nem sikerült. Szeptember közepén Pécs adott otthont a tájékozódási futók Rövidtávú Országos Bajnokságának. Szombaton az egyéni verseny zajlott. A selejtezőkből 17 Nyíregyházi Sportcentrumos tájfutó jutott az „A” döntőbe. Vasárnap pedig már a váltók küzdöttek a helyezésekért. A Nyíregyházi Sportcentrum 3 versenyzője (Hengsperger Lilla, Balatoni Tamás, Sztojka Milán Szabolcs) végzett az 5. helyen a Rövidtávú Országos Bajnokságon. Veress Anna mindössze 1 mp-cel maradt le a pontszerző 6. helyről.

F14 (115 induló)F14-A: 15. Simon Vince Sámuel

F14-B: 9. Böjte Ágoston, 12. Lakatos AndrásF16 (53 induló)

F16-A: 10. Papp Zoltán SámuelF18 (41 induló)

F18-A: 5. Balatoni Tamás, 9. Vigh Ervin

F18-B: 12. Papp László Áron

F20 (28 induló)

F20-A: 5. Sztojka Milán Szabolcs, 9. Jancsik Endre

F21 (64 induló)F21-A: 16. Vigh Loránd Eduárd

F45 (61 induló)F45-A: 17. Papp LászlóF50 (57 induló)

F50-B: 1. Lakatos TamásF55 (36 induló)

F55-A: 16. Orosz PálF60 (26 induló)

F60-A: 9. Tölgyesi Tibor N14 (99 induló)

N14-A: 5. Hengsperger Lilla, 17. Berencsi Kata, 20. Görög Gyöngyi

N16 (49 induló)N16-A: 7. Veress Anna, 17. Sztojka Zoé

N18 (44 induló)N18-A: 18. Lakatos Róza, 19. Orosz Panna

N40 (25 induló)N40-B: 5. Fényes Erika

N45 (46 induló)N45-B: 2. Berencsi Valéria

A vasárnapi Országos Rövidtávú Váltó Bajnokságon elért eredményeink:

V-14 (37 váltó): 5.hely: Berencsi Kata – Simon Benjámin – Simon Vince Sámuel – Hengsperger Lilla9. hely: Görög Gyöngyi – Lakatos András – Böjte Ágoston – Balázsi Zsófia

V-18 (41 váltó): 4.hely: Veress Anna – Balatoni Tamás – Vigh Ervin – Lakatos Róza

V-135 (44 váltó): 13. hely Papp László – Fényes Erika – Lakatos Tamás#nyiregyhazisportcentrum#tájfutás+9Elemzési adatok és hirdetések megtekintéseBejegyzés kiemelése