Arany- és bronzérem

Június 8-án Budapesten rendezték meg a Magyar Nagydíj – sorozat WA Continental Tour ötödik állomását.

A Nyíregyházi Sportcentrum atlétái több számban is érdekeltek voltak.

A férfiak súlylökő számában Tóth Balázs nagy küzdelemben egyéni legjobbjával, 18.61 méterrel a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Diszkoszvetésben Szikszai Róbert 61.67-tel harmadik lett, Káplár János pedig 53.44-gyel a hatodik helyen végzett.

Férfi száz méteren Boros Bence ötödikként ért célba 10.47-tel. A női számok tekintetében hármasugrásban Nyisztor Petra 12.74-gyel hetedik lett.

A nap utolsó számai között rendezték meg a magasugrók számát, ahol Bakosi Péter több rontott kísérlet után a negyedik helyen zárt 2.15-tel. Vasárnap a folytatásban a Nyíregyházi Atlétikai Centrumban szurkolhatunk majd a nyíregyházi atlétáknak a Magyar Nagydíj Sorozat – WA Continental Tour Bronze következő állomásán.

A vasárnapi atlétikai viadal pedig az utolsó lehetőség az atlétáknak bekerülni a csapat Európa-bajnokságra utazó magyar válogatottba. A csapat Eb-nek Katowice ad otthont június 20. és 22. között.