Éremgyűjtés Németországban

Halmozták az érmeket a Nyíregyházi Sportcentrum úszói a hétvégén Stuttgartban megrendezett 6. Internationale Wintrschwimfesten, ahol házigazda németeken kívül Svájc és Magyarország képviseltette magát.

Az úszóviadalon több mint 1200 versenyző állt rajthoz a legkisebbektől a felnőttekig. A nyíregyháziak mérlege összesen 10 arany, 4 ezüst és 5 bronzérem a két nap alatt. Barna Bianka Dorottya 7 aranyat, Molnár Fruzsina 2 ezüstöt és 1 bronzérmet, Lénárt Eszter 3 bronz- és 1 ezüstérmet nyert, Csernyik Dániel 3 arannyal, 1 ezüsttel és 1 bronzéremmel zárta a versenyt. Fekete Vivien pedig 50 és 100 m gyorson lett negyedik.

A verseny mellett egy kis múzeum és városnézésre is jutott idő. Keddtől pedig folytatódik a felkészülés a hazai rendezésű 4. NYSC Kupára.

Az úszókat edzőjük, Urbin Tamás kísérte el a németországi versenyre.