Öt héten keresztül Portugáliában rója a kilométereket

Már a tavaszi idényre készül a Nyíregyházi Sportcentrum olimpikon gyaloglója, Helebrandt Máté, aki edzőjével Pokrovenszki Józseffel egy héttel ezelőtt utazott el  a portugáliai Albuferiába.  A válogatott gyalogló  öt héten keresztül napi két edzéssel készül az óceánparti városkában a közelgő versenyekre.

  • Többször, mondhatom azt, hogy évek óta  járunk vissza ebbe a városba. A körülmények, az időjárás mind ideálisak a felkészüléshez. A szállodának, hotelnek is van egy futópályája, így ott is tudok edzeni, illetve egy közeli csendes autóúton tudom teljesíteni a Poki bá’ által kijelölt távokat. A napi két  gyalogló edzés mellett a regenerációra is szakítok időt.  Egy héttel az Országos Bajnokság előtt fogunk hazaérkezni, így fedettpályán lesz az első idei versenyem. Aztán március 25-én Dudincéban rendezik meg a 35 km-es Gyalogló Magyar Bajnokságot, ahol szintén szeretnék nagyon-nagyon jó helyezést elérni– mondta Helebrandt Máté.