6 érem Nógrádból

Április végén rendezték meg a tájfutók hagyományos versenyét, a Nógrád Nagydíjat, mely egyben kiemelt válogató verseny is volt. A megmérettetés a júliusi, Salgótarjánban és a környező hegyekben megrendezésre kerülő Ifjúsági EB „előversenye” versenye volt.

A nehéz és technikás terepen a Nyíregyházi Sportcentrum sportolói remekül szerepeltek.

A versenyen az IFI EB-re készülő országok (18 ország) válogatott aspiráns tájfutói is indultak, így igen erős mezőnyök jöttek össze. A 16 és 18-as kategóriákban közel 60 induló rajtolt.

Az 1. napon egy rövidtávú versenyen – Nagybátony város területén – indultak a résztvevők:

W16E: 38. Orosz Panna W35Br: 3. Halász Orsolya, 4. Fényes Erika

A 2. versenynapon középtávú, a 3. versenynapon hosszútávú versenyt rendeztek, mindkét futamot erdőben. E két versenynap alapján hirdettek összetett eredményt:

Összetett eredmények:

A verseny után néhány nyíregyházi versenyző részt vett az Ifjúsági EB hivatalos, nemzetközi utánpótlás edzőtáborában, melyen közelebbről is megismerkedtek a nógrádi terepek legjobbjaival . A három napos verseny és a két napos edzőtábor után – öt nap alatt hét futás volt összesen – fáradtan, de hasznos tapasztalatokkal tértek haza a szakág legjobbjai.