Négy arany és egy bronz

A hétvégén atlétáktól volt hangos Nyíregyházán az Atlétikai Centrum. A Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon az ország legjobb atlétái gyűltek össze. A kétnapos atlétikai viadalon izgalmakban és nyíregyházi érmekben nem volt hiány. A szombati megnyitót követően megszületett az első érem Pál Robin jóvoltából, aki a dobogó harmadik fokára állhatott fel a férfiak hármasugró számában. Az első bajnoki arany sem váratott sokáig magára. A súlyökők számában bár erős mezőny gyűlt össze, a Nyíregyházi Sportcentrum atlétája nem adta meg a lehetőséget másnak, s Tóth Balázs óriási tapsok közepette 17.95 méteres eredményével az aranyig repítette a golyót. A szombat késő délután tartogatott még nyíregyházi érmeket. A súlylökők számával szinte egyidőben kezdődött a magasugrás, ahol nyíregyházi színekben Bakosi Péter rugaszkodott neki a feladatnak. A nézők feszülten követtek minden egyes centimétert. A Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója egészen 2.22 méternél állt meg, ezzel pedig aranyérmet szerzett. A napot a férfiak 5000 méteres gyaloglása zárta. Helebrandt Máté már az első kör után magához ragadta a vezetést és magabiztosan rótta a köröket, 19.26,68-cal elsőként ért be a célba.

Vasárnap újabb izgalmas versenyekre került sor. A Nyíregyházi Sportcentrum ezen a napon a női hármasugrók számában volt érdekelt. Nyisztor Petra és Dr. Abiwu Bettina versengett nyíregyháziként az érmekért. Az izgalom minden ugrás után fokozódott, majd a nyíregyháziak versenyzője, Nyisztor Petra az utolsó lehetőségével az élre kerül, ezzel pedig a megnyerte a Nyíregyházi Sportcentrum negyedik aranyérmét is.

Az érmeket Dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár adta át.