Brnoban ugrott a magasba

Augusztus 14-én a csehországi Brno városában rendezték meg négy ország (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország) részvételével az U18-as korosztály atlétikai viadalát, amelyen a magyar csapat a harmadik helyet szerezte meg.

A viadalnak nyíregyházi érdekeltsége is volt, hiszen Lőw Gábor, az NYSC atlétája Városi Rolanddal, az AC Bonyhád sportolójával a magasugrók számában képviselte Magyarországot. A versenyen az U18-as korosztály legjobbjai indultak el, így egy kiélezett és izgalmas versenynek lehettek tanúi a kilátogatók és a tévénézők. A nyíregyházi magasugró a számát 1,79 méterrel zárta, mellyel hetedik lett. Városi Roland 1,93 -al a negyedik helyen végezett. A pontversenyben a lengyel végeztek az első helyen (226 pont), a csehek a másodikok lettek (190 pont), a magyar csapat pedig a harmadik helyet szerezte meg 186,5 ponttal.

Fotó: Lengyák György

Információ:www.atletika.hu