Hazaérkezett Helebrandt Máté

Tegnap délután landolt a magyar olimpikonok utolsó csoportja Budapesten. A tokiói olimpián szereplő magyar sportolók, érmesek és helyezettek útja ezután a BOK Sportcsarnokba vezetett, akiket a Magyar Olimpiai Bizottság több száz szurkoló jelenlétében köszöntött. A Nyíregyházi Sportcentrum olimpikon gyaloglójának, Helebrandt Máténak így csak egy kevés ideje maradt a pihenésre, hiszen kedden délelőtt már Kőhalmi Richárd, ügyvezető és Dr. Mohácsi Máté, sportigazgató fogadta a Continental Arénában. A nyíregyházi gyalogló sajtátájékoztató keretében tartott élménybeszámolót az olimpiáról, a felkészülésről és természetesen a további célokról, tervekről.

Fotó: Trifonov Éva, www.nyiregyhaza.hu

Nagyon örülök, hogy végre itthon vagyok. Ezt a hetet kaptam meg az edzőmtől, Pokrovenszki Józseftől, hogy egy kicsit kipihenjem magamat, majd a jövő hét hétfőtől már újra edzek. Rengeteg feladat van előttem, előttünk. A tokiói olimpia volt az utolsó verseny, ahol 50 km-s gyaloglást szerveztek, ezután már 35 km-es lesz a táv, így már erre kell fókuszálnom. Az első versenyem most a Csapatbajnokság lesz szeptemberben, ahol a már „szokásos” 5km-es távon fogok indulni. Utána október elején lesz egy 35 km-es kvalifikációs verseny, amit a Magyar Atlétikai Szövetség szervez. Fontos, hogy jól szerepeljek, hiszen 2022-ben két világversenyt is szerveznek. Az elmaradt világbajnokságot az amerikai Oregon államban rendezik meg július 15-24. között és München ad majd otthont az Európa-bajnokságnak. 2023-ban pedig Budapest lesz a házigazdája a szabadtéri világbajnokságnak. A feladat pedig nem kevés így az olimpia után, de igyekszem majd teljes erőmből készülni és maximálisan odatenni magam. – nyilatkozta a nyíregyházi olimpikon.

Fotó: Trifonov Éva, www.nyiregyhaza.hu