Szlovákiában készül az olimpiára

Teljes gőzzel készül a tokiói olimpiára Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója. A nyíregyházi olimpikon június végéig Nyíregyházán készült, majd három hétre július 24-ig Szlovákiába utazott, ahol a Csorba tónál edzőtáborozik Venyercsán Bencével, akivel a játékokon egy távon, 50 km-en indulnak.

Július végén utazunk ki az edzőmmel, Pokrovenszki Józseffel Tokióba. A nagy meleg miatt azonban a verseny nekünk nem ott lesz, hanem a gyaloglóknak és a maratonistáknak Szapporóba, ahol 10 fokkal alacsony hőmérséklet vár majd ránk. A pandémia miatt ez az olimpia teljesen más lesz, de tudjuk a szabályozásokat, erre kell felkészülnünk. A versenyre majd csak augusztus 6-án kerül sor, de a 7 órás időeltolódás és aklimatizálódás miatt kell is ennyi idő. Izgatottan várom a napot, egy pontszerző helynek nagyon örülnék, de addig teljesen erőmmel csak a felkészülésre koncentrálok. – nyilatkozta az olimpikon.