Óriási versenyek, egyéni csúcsok a Gyulai István Memorialon

Sorra dőltek meg a csúcsok meg július 5-én és július 6-án a World Athetlics Continental Tour Gold-Gyulai István Memorial Atlétikai Nagydíjon Székesfehérváron, ahol a világ számos pontjáról érkeztek atléták.

A nyíregyházi színekben induló Szikszai Róbert is népes mezőnyben állt a dobókörbe, 60.53 méterrel a tizedik helyen zárta a viadalt. A vb-címvédő Daniel Stahl végzett az élen 67.71 méterrel, míg a magyarok másik indulója, Huszák János 61.35 méterrel nyolcadik lett.

A magasugrók száma is színvonalas lett. A Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója, Bakosi Péter egy erős mezőnyben indult és nagyon jó eredménnyel, ide legjobbjával 2.24 métert ugrott, ezzel pedig két centivel maradt el egyéni csúcsától és kilencedik lett. Az élen a fehérorosz fedett pályás Európa-bajnok Maksim Nedasekau végzett a világ legnagyobb ugrását beállítva, 2.37 méterrel.