Születésnapi egyéni csúcs és jó szereplések Splitben

Népes magyar mezőny utazott a hétvégére Horvátországba, ahol Splitben rendezték meg május 8-9-én a 21.EA Európa Dobó Kupát.A nyíregyházi versenyzők közül a sort szombaton Tóth Balázs indította súlylökésben, aki a hétvégén ünnepelte a 21. születésnapját. Az ajándék sem maradt el, hiszen új egyéni csúccsal, 17.80 méterrel a B döntő nyolcadik helyén sikerült zárnia a Kupát.

Vasárnap a diszkoszvetőkön volt a sor. Két nyíregyházi atlétáért szurkolhattunk. Délelőtt a férfi mezőnyben Huszák János mellett, nyíregyházi színekben Szikszai Róbert állhatott magyarként az A döntőben a dobókörbe. Az erős mezőnyben Huszák János 65.35 méteres teljesítményével a dobogó legfelső fokára állhatott fel. A Nyíregyházi Sportcentrum diszkoszvetője is remekül helyt állt és 61.78 méterrel a 7. helyen végzett a 15 fős mezőnyben.

A nők diszkoszvető döntőjére délután került sor. Kerekes Dóra a B döntőben versenyezhetett és 53.22 méterrel a csoportjában a hetedik helyen végzett.