Az U14-es fiú kosarasok bronzérmesek lettek a “B” döntőn

Május 4-8. között rendezték meg Budapesten a Nemzeti Fiú Serdülő kosárlabda bajnokság “B” döntőjét. Az új lebonyolítási rendszer miatt a nyolc csapatnak két naponta utazniuk kellett a mérkőzésekre, ez sajnos Nyíregyházát sújtotta leginkább a távolság miatt. Egész évben kemény edzésmunka folyt a Sportcentrumnál, így joggal remélte Boczkó Ádám (edző) a jó szereplést. A Nyíregyházi Sportcentrum csapatát maximális dicséret illeti, hiszen a torna folyamán végig nagyon koncentráltan, igazi csapatként játszottak és végeztek a bravúros 3. helyen, országos szinten pedig a 11. helyen 300 csapatból.

MEAFC-Jezsuita – Nyíregyházi Sportcentrum              57-67

Nyíregyházi Sportcentrum – Zsíros Akadémia Kőbánya  50-70

Nyíregyházi Sportcentrum – Bajai Bácska FKE/A          52-48

A csapat tagjai: Szabados Zétény, Kiss Péter, Bíró Boldizsár, Lekka Benedek, Mucsi Bulcsú, Pásztor Máté, Kassai Sándor, Takács Milán, Csegény Árpád, Kiss Keve, Mester Ákos, Csimma Huba, Nyiri Ábel, Éles Mátyás, Szabó Ákos, Krakkó Péter.

Edző: Boczkó Ádám